Brandinačios Nesėkmės. Kaip pakilti suklupus
Brene Brown
Svarbiausios pamokos, kurias išmokau skaitydama šią knygą šį kartą
(kurios buvo reikalingos man šiame gyvenimo etape. Kiti skaitytojai gali pasiimti ką nors kitą. Kiekviena knyga yra nuostabi tuo, kad kiekvienam atsiskleidžia vis kitokie klodai. Pastebėjau, kad ta pati knyga skirtingais gyvenimo laikotarpiais atskleidžia kitokias tiesas. Tiesas, kurios brandina ir yra reikalingos būtent tuo metu).
Šviesi ir optimizmo kupina knyga apie atsitiesimą suklupus po nesėkmės. Knyga tarsi žemėlapis, vedantis skaitytoją atsitiesimo keliu, puslapis po puslapio. Tačiau autorė nesiūlo lengvų būdų atsikratyti skausmo. Atvirkščiai, jausmų suvokimas yra būtinas žengiant atsitiesimo keliu. Procesas gali būti ir ilgas, ir trumpas – griežtai apibrėžtų rėmų nėra. Tai kiekvieno asmens individuali kelionė.
Žmogus yra linkęs kurti istorijas apie save, ypač kai trūksta faktų. Jis išgalvoja istorijas ir jomis tiki. Tos istorijos gali būti labai kenksmingos. Svarbu suprasti, kokias istorijas pasakojame sau ir kaip save pristatome pasauliui. Norint atsitiesti, būtina pasinerti į savo istoriją ir susidurti su tamsiausiais jos aspektais. Analizuoti savo pasakojimą, pastebėti niuansus, melus ir prasimanymus.
Norint atsitiesti, reikia sąmoningai grįžti ir išgyventi. Suvokti visas istorijas, kurias esame sukūrę. Reikia susidurti su „tiesa”, suprasti melus, kristi veidu į smėlį, būti arenoje. Reikia pasiryžti grumtis, susipurvinti, kraujuoti. Suvokti, kad skaudės, bet vis tiek nebėgti nuo skausmo. Reikia išgyventi skausmą, gėdą, bejėgiškumą ir neviltį. Pažvelgti visoms baimėms ir abejonėms į akis. Tai reiškia kruviną, sunkų kelią, bet šis procesas būtinas, jei siekiame gyventi visavertį gyvenimą.
Reikia nusiteikti viską iškęsti, kristi, jei reikia, kad pakiltume. Susidūrę su baimėmis ir nemaloniomis praeities situacijomis, turime jas išjausti. Po to seka įžvalgos, išmintis, suvokimas, „aha” momentai, išsilaisvinimas. Tai nuostabus palengvėjimo ir išsilaisvinimo pojūtis. Taip išmokstama pakilti. Turime rinktis atsitiesimo kelią, išeiti į areną. Ilgą laiką slėptos skausmingos patirtys padeda suvokti tiesas. Taip mes galime padaryti gilias įžvalgas apie save ir gyvenimą. Istorijose slypi išmintis ir gilios įžvalgos, todėl nereikia bijoti jų analizuoti. Iš savo nesėkmių galime pasimokyti, o pasimokiusios – atsitiesti.
taip. Štai kas nutiko. Štai kokia mano tiesa. Ir aš nuspręsiu, kokia bus šios istorijos pabaiga”
kaip bet ką, kuo aš nesu, ir kaip bet ką, kuo kilmė neleis man tapti. Iš esmės apibrėžiau sąvoką protingas
kaip savo pačios ir savo kilmės priešingybę. Toni Morisson rašo:”Apibrėžimai priklauso juos kuriantiems, ne jais apibūdinamiems”, o aš supratau, kad turiu iš naujo apibrėžti kas yra vertinga, ir pasirūpinti, kad patenkčiau į šį apibrėžimą”
kodėl esu toks susierzinęs? Kas man darosi? Širdis man kažką sako, todėl turiu išsitraukti savo dienoraštį ir tai išsiaiškinti,
tuomet revoliucija bus oficialiai prasidėjusi”