Atominiai Įpročiai
James Clear
Tony Robbins yra pasakęs: „Jau seniai supratau, kad sėkmė palieka užuominų. Žmonės, pasiekiantys puikių rezultatų, daro konkrečius veiksmus, kad sukurtų tuos rezultatus. Tikėjau, jei tiksliai pakartosiu kitų veiksmus, galėsiu gauti tokius pačius rezultatus”.
Ar kada nors girdėjote posakį „sėkmė palieka pėdsakus?” Kai kas nors pasiekia sėkmę, tam tikri įpročiai, praktika ar strategijos paprastai prisideda prie tos sėkmės. Studijuodami ir atkartodami tas užuominas, galite pasiekti panašų sėkmės lygį.
Ši knyga puiki tuo, kad parodo, jog ugdydamos savo įpročius ir juos keisdamos, galime pasiekti sėkmę. Mes galime perrašyti dar vaikystėje įdiegtas programas, kurios, mūsų laimei, nėra statiškos. Tiesa, kad mes esame savo įpročių vergai, kaip niekada pasirodė teisinga skaitant šią knygą.
Tik paėmus knygą į rankas, gavau stulbinančią įžvalgą apie mažų pokyčių galią. Maniau, kad gyvenimo sėkmei reikia stulbinančių pajėgumų, didžiulių pastangų, geležinės valios. Arba stebuklingos piliulės . Bet ši knyga man atvėrė akis – vis dėlto ir mažų pokyčių gana pasiekti didelių laimėjimų. Mažų įpročių pakanka, kad pagerėtų gyvenimo kokybė. Mes esame pajėgios pakeisti savo gyvenimą į gera. Knygos skyriai įkvėpia. Galingas vidinis pokytis gali peraugti į galingą išorinę transformuojančią jėgą
Knyga apie įpročius ir jų galią yra tarsi gidas. Mažais, nuosekliais žingsniais galima pasiekti didelių gyvenimo pokyčių. Autorius aiškina, kad įpročiai yra gyvenimo pagrindas. Kaip atomai yra materijos pagrindas. Kiekvienas nedidelis įprotis prisideda prie bendro tobulėjimo. O laikas padidina skirtumus tarp sėkmės ir nesėkmės. Maži pasirinkimai gali atrodyti nereikšmingi esamu momentu. Tačiau ilgainiui jie lemia didelius gyvenimo skirtumus.
Knygoje pabrėžiama, kad įpročių formavimas yra procesas. Jo metu nuolat kartojamas veiksmas tampa vis mechaniškesnis, o smegenų struktūra prisitaiko aktyviai reaguoti į šį veiksmą. Tai panašu į bambuko augimą: pradžioje matomi nedideli pokyčiai. Tačiau po tam tikro laiko šaknys išsiplečia ir bambukas sparčiai auga. Tokiu pačiu būdu įpročiai reikalauja kantrybės ir nuoseklumo, kol pasiekiami reikšmingi rezultatai.
Nuoseklus tobulėjimas ir nesustojimas yra raktas į ilgalaikę sėkmę. Maži pokyčiai, nuolat kartojami, gali sukurti didelius pokyčius gyvenime. Svarbu išlikti kantrioms ir nuolat tobulėti.
Nenuostabu, kodėl ši knyga daugiau kaip 4 metus puikuojasi New York Times geriausiai perkamų knygų viršūnėje. Ji tikrai turi transformuojančios galios.
Tikslas – ne nubėgti maratoną, o tapti bėgiku.
Tikslas – ne išmokti groti instrumentu, o tapti muzikantu”
Tačiau yra vienas „bet”. Mums nereikia bet kokio pasitenkinimo. Mums reikia pasitenkinimo akimirksniu – čia ir dabar”
Kitaip tariant, už geruosius įpročius sumokate dabar, už bloguosius – ateityje”
Šventasis Gralis keičiant įpročius – ne vienintelis pagerinimas 1 procentu, bet tūkstančiai tokių pagerinimų. Tai visa puokštė atominių įpročių, kur kiekvienas tampa svarbiu visos sistemos elementu”
Visi mes turime svajonių ir tikslų, kurių norėtume pasiekti. Tačiau nesvarbu, ką norite išmokti daryti geriau – jei dirbsite tik tada, kai jums patogu ar įdomu, niekada nepavyks būti nuosekliam ir pasiekti reikšmingų rezultatų”