Jennette McCurdy knygos „Džiaugiuosi, kad mirė mano mama“ viršelis su geltonu fonu ir autore, laikancia rožinę urną su nerūpestinga veido išraiška. Knyga priverčia sugrįžti į vaikystę ir prisiminti, kokią įtaką ji padarė dabartiniam jūsų gyvenimui ir emocinei gerovei. / Cover of I'm Glad My Mom Died by Jennette McCurdy, featuring a yellow background with the author holding a pink urn and a nonchalant facial expression. The book makes you reflect on your childhood and how it has influenced your current life and emotional well-being.

Džiaugiuosi, kad mirė mano mama

Jennette McCurdy

Mintys apie knygą

Stipri knyga apie dukros ir mamos santykius, verčianti iš naujo permąstyti savo santykį su mama. O mamoms – savo vaidmenį tinkamai auginant ir auklėjant mergaites jų neužgožiant. Svarbu palikti vaikams laisvę rinktis. Gyventi savo, ne tėvų, svajonę. Kurti gyvenimą pačioms – kiekvienos mergaitės teisė.

Man ši knyga suveikė perkeltine prasme. Išsivadavimas iš mamos įdiegtų programų, kas teisinga ir kas ne, ko noriu aš pati, o ko nori ji. Išgirdimas savo balso. Frazę „Džiaugiuosi, kad mirė mano mama” man norisi vartoti metaforiškai. Taip aš ją suprantu. Džiaugiuosi, kad mirė visi man įdiegti pasenę įsitikinimai kaip turėčiau gyventi. Mamos norai ir poreikiai, kurie nugulė manyje, dažnai nesąmoningai, bet, darę man įtaką, mirė. Giliai įsišaknijęs destruktyvus mąstymo modelis mirė.

Vyrauja atitolimo, santykių atšalimo temos. Melas tarp dukros ir mamos, kaip priemonė siekiant išlaikyti bent dalelę savo autentiškumo. Mamos kaltinimai dėl nesėkmių ar ne tokio gyvenimo, kurio ji nori savo mažajai mergytei, žeidžia labai giliai. Atsiveria praraja.

Kokia išeitis iš šios atrodytų beviltiškos padėties? Svarbiausia klausyti savo intuicijos. Sekti instinktais ir daryti tai, ko norisi ir kas atrodo teisinga. Neišduoti savo prigimties, o jai paklusti. Paisyti savo norų ir poreikių ir klausti savęs: „Ar tikrai noriu tai daryti?“

Ne visi skaitytojai gali susisieti savo patyrimus su autorės, nes autorės patirtis gana drastiška. Ne visos esame tokios priklausomos nuo mamos ar netgi kitų žmonių. Man ši knyga dar kalba ir randa atgarsį mano sieloje dėl buvimo savimi, buvimo autentiška ir nepriklausoma. Galinti daryti tai, prie ko linksta širdis. Knyga apie laisvę būti savimi, tapti savimi, atrasti save, autentišką ir tikrą. Tapti nepriklausoma. Išsivadavimas iš gniuždančios mamos įtakos, ne tik fizinės ir apčiuopiamos. Kaip yra nuostabu, kai galime būti savimi ir išlaisvinti savo prigimtį, kai nereikia būti tuo, kuo nesame. Laisvė būti tuo, kuo ir esame būti gimusios. Svarbu suvokti, kad ir be mamos, tik tu pati tikrai žinai, ko nori, ko tau reikia, kas esi. Tu visa tai puikiai žinai. Belieka tik atrasti tą žinojimą.

Man ši knyga – tai ir akistata su savimi, savo jausmais ir emocijomis. Sunkesnio kelio, kai reikia susidurti su problemomis ir jas spręsti, pasirinkimas. Paimti savo gyvenimą į savo rankas. Išsivaduoti iš kitų kontrolės. Knyga taip pat apie stiprų norą pasveikti. Padėti sau.

Susitelk į save. Nebėk nuo savo problemų, bet jas spręsk. Pasirink ne lengvesnį, bet sunkesnį kelią. Pripažink savo problemas. Dirbk su savo problemomis. Užsiimk sielą apnuoginančia savistaba. Stenkis suprasti kokias istorijas sau pasakoji. Kokie įsišakniję įsitikinimai veikia tavo elgesį ir kokį poveikį daro tavo sprendimams. Leiskis į kelionę. Stok akis į akį su tave kamuojančiomis problemomis: gėda, menka saviverte, nepasitikėjimu, drovumu, baime. Suvok kas apibrėžia tavo tapatybę.

Susidūrimas su problemomis ir jų sprendimas yra skausmingas procesas. Daugelis mūsų stengiasi jo išvengti. O pats vengimas sukelia dar didesnį skausmą ir neleidžia tobulėti nei intelektualiai, nei dvasiškai. Bet tik tokia kelionė veda išgijimo link. Nebijok terapijos, jei jos reikia. Pasveik. Norėk sau padėti.

Knyga, kelianti klausimus: Kur riba tarp priklausomybės ir meilės? Kur baigiasi viena ir prasideda kita? Kaip atpažinti tikrąją santykių darną? Kaip tapti jautresniems auginant vaikus? Kaip tapti atsakingai pačiai už save?

Daug žinučių užkoduota knygoje. Vienos svarbiausių – išlaikyti autentiškumą, jaustis patogiai savo kailyje, būti sąžiningai pačiai sau.

Scroll to Top